Kutse osalemiseks rasedusaegsete sõeluuringute teemalisel arutelul

kutseTartu Ülikooli teadlased uurivad rasedate sõeluuringutega seotud eetilisi küsimusi. Uuring keskendub patsientidele, kes on osalenud NIPT ehk mitte-invasiivses sünnieelses geneetilises uuringus (näiteks NIPTIFY test). Teadusuuringu käigus viiakse läbi rühmaintervjuud, et arutada patsientide kogemusi ja ootusi rasedusega seotud sõeluuringute suhtes. Intervjuus osalemisega aitad kaasa sellele, et tulevikus lähtuksid raseduse ajal tehtavad uuringud ja tulevaste lapsevanemate nõustamine rohkem perekonna vajadustest.

Kutsume 6. detsembril kell 17-19 toimuvasse rühma osalema naisi ja mehi:

• kelle peres on NIPT sõeluuringu tulemusel tuvastatud KÕRGE risk loote kromosoomhaigusele ja
  • kes ei ole intervjuu toimumise ajal rasedad.

Intervjuu toimub veebi teel ja kestab 2 tundi. Intervjuus kogutud andmeid kasutatakse ainult anonümiseeritult. Uuringus osalejaid täname 50 € kinkekaardiga. Perekonnast ootame osalema ainult ühte esindajat.

Uuringut juhib Tartu Ülikooli kaasprofessor Kadri Simm. Osalemiseks kirjuta palun kadri.simm@ut.ee kuni 1. detsembrini.